Bilimsel Program

13:30 - 14.00 Açılış
14:00 - 14.30 Ön Test
14:30 - 15:15 Tanınız Nedir? Sistemik Hastalıkların Deri Bulguları
Eğitici: Can Baykal
15:15 - 15:30    Çay ve Kahve Arası
15:30 - 16:15 Olgularla Sistemik İmmünsupresifler / İmmünmodulatörler ve Yan Etkileri (Metotreksat, Siklosporin, Azatioprin, Mikofenolat Mofetil, Dapson,)
Eğitici: Ayşe Boyvat
16:15 - 16:25 Tartışma
16:25 - 16:40    Çay ve Kahve Arası
16:40 - 17:25 Olgularla Biyolojik Ajanlar (Omalizumab, Rituksimab, IVIG, İnterferon, Anti - TNF α Ajanlar, Anti - IL 17, Anti - IL 12 / 23, Anti-IL 23)
Eğitici: Tülin Ergun
17:25 - 17:35 Tartışma
17:35 - 18:20 Gebelik Dermatozları
Eğitici: Murat Polat

  Grup 1 Grup 2 Grup 3
08:15 - 08:35 Bir Olgunun Öğrettikleri
Moderatör
:Emel Erdal Çalıkoğlu
08:35 - 09:35 Tırnak Hastalıkları
Eğitici: Fatih Göktay
Dermatoskopi (Melanositik Lezyonlar)
Eğitici: İkbal Aydıngöz
Kaşıntılı Hastaya Yaklaşım
Eğitici: Dilek Seçkin Gençosmanoğlu
09:35 - 09:45 Tartışma
09:45 - 10:00    Çay ve Kahve Arası
10:00 - 10:40 Alopesiler
Eğitici: Deren Özcan
Melanom
Eğitici: Gülsüm Gençoğlan
Psoriasis
Eğitici: Algün Polat Ekinci
10:40 - 10:50 Tartışma
10:50 - 11:05    Çay ve Kahve Arası
11:05 - 11:45 Mukozal Hastalıklar
Eğitici: Ayşe Kavak
Dermatoskopi (Non Melanositik Lezyonlar)
Eğitici: Tülin Güleç
Deri Lenfomaları
Eğitici: Dilek Bayramgürler
11:45 - 11:55 Tartışma
11:55 - 14:00    Öğle Yemeği
14:00 - 15:00 Vaskülitli Hastaya Yaklaşım
Eğitici: Müge Güler Özden
Melanom Dışı Deri Kanserleri
Eğitici: Gonca Elçin
Pediatrik Dermatoloji
Eğitici: Asena Çiğdem Doğramacı
15:00 - 15:10 Tartışma
15:10 - 15:25    Çay ve Kahve Arası
15:25 - 16:05 Akne - Rozase - Demodisidosis
Eğitici: Aslı Aksu Çerman
Dermatolojik Cerrahide Destrüktif Yöntemler ve Püf Noktaları
Eğitici: Tuğrul Dereli
Büllöz Hastalıklar
Eğitici: Soner Uzun
16:05 - 16:15 Tartışma
16:15 - 16:30    Çay ve Kahve Arası
16:30 - 17:10 Dermatolojik Aciller
Eğitici: Seray Külcü Çakmak
Yara Bakımı
Eğitici: Ercan Çalışkan
CYBH ve Korunma
Eğitici: Emine Tamer
17:10 - 17:20 Tartışma
17:20 - 17:35    Çay ve Kahve Arası
17:35 - 18:15 Kutanöz Layşmanyazis ve Tüberkülozis
Eğitici: Mehmet Harman
Ekzemaya Yaklaşım
Eğitici: Esen Özkaya
Hidradenitis süpürativa ve piyoderma gangrenozum
Eğitici: Melih Akyol
18:15 - 18:25 Tartışma

  Grup 1 Grup 2 Grup 3
08:15 - 08:45 Bir Olgunun Öğrettikleri Moderatör: Demet Kartal
08:45 - 09:35 Kaşıntılı Hastaya Yaklaşım
Eğitici: Dilek Seçkin Gençosmanoğlu
Tırnak Hastalıkları
Eğitici: Fatih Göktay
Dermatoskopi (Melanositik Lezyonlar)
Eğitici: İkbal Aydıngöz
09:35 - 09:45 Tartışma
09:45 - 10:00    Çay ve Kahve Arası
10:00 - 10:40 Psoriasis
Eğitici: Algün Polat Ekinci
Alopesiler
Eğitici: Deren Özcan
Melanom
Eğitici: Gülsüm Gençoğlan
10:40 - 10:50 Tartışma
10:50 - 11:05    Çay ve Kahve Arası
11:05 - 11:45 Deri Lenfomaları
Eğitici: Dilek Bayramgürler
Mukozal Hastalıklar
Eğitici: Ayşey Kavak
Dermatoskopi  (Melanositik olmayan lezyonlar)
Eğitici: Tülin Güleç
11:45 - 11:55 Tartışma
11:55 - 14:00    Öğle Yemeği
14:00 - 15:00 Pediatrik Dermatoloji
Eğitici: Asena Çiğdem Doğramacı
Vaskülitli Hastaya Yaklaşım
Eğitici: Müge Güler Özden
Melanom Dışı Deri Kanserleri
Eğitici: Gonca Elçin
15:00 - 15:10 Tartışma
15:10 - 15:25    Çay ve Kahve Arası
15:25 - 16:05 Büllöz Hastalıklar
Eğitici: Soner Uzun
Akne-Rozase-Demodisidosis
Eğitici: Aslı Aksu Çerman
Dermatolojik Cerrahide Destrüktif Yöntemler ve Püf Noktaları
Eğitici: Tuğrul Dereli
16:05 - 16:15 Tartışma
16:15 - 16:30    Çay ve Kahve Arası
16:30 - 17:10 CYBH ve Korunma
Eğitici: Emine Tamer
Dermatolojik Aciller
Eğitici: Seray Külcü Çakmak
Yara Bakımı
Eğitici: Ercan Çalışkan
17:10 - 17:20 Tartışma
17:20 - 17:35    Çay ve Kahve Arası
17:35 - 18:15 Hidradenitis süpürativa ve piyoderma gangrenozum
Eğitici: Melih Akyol
Kutanöz layşmanyazis ve Tüberkülozis
Eğitici: Mehmet Harman
Ekzemaya yaklaşım
Eğitici: Esen Özkaya
18:15 - 18:25 Tartışma
18:25 - 18:55 Sanat ve Dermatoloji
Eğitici: Emel Erdal

  Grup 1 Grup 2 Grup 3
08:15 - 08:45 Bir Olgunun Öğrettikleri Moderatör: Asena Çiğdem Doğramacı
08:45 - 09:35 Dermatoskopi (Melanositik Lezyonlar)
Eğitici: İkbal Aydıngöz
Kaşıntılı Hastaya Yaklaşım
Eğitici: Dilek Seçkin Gençosmanoğlu
Tırnak Hastalıkları
Eğitici: Fatih Göktay
09:35 - 09:45 Tartışma
09:45 - 10:00    Çay ve Kahve Arası
10:00 - 10:40 Melanom
Eğitici: Gülsüm Gençoğlan
Psoriasis
Eğitici: Algün Polat Ekinci
Alopesiler
Eğitici: Deren Özcan
10:40 - 10:50 Tartışma
10:50 - 11:05    Çay ve Kahve Arası
11:05 - 11:45 Dermatoskopi  (Melanositik olmayan lezyonlar)
Eğitici: Tülin Güleç
Deri Lenfomaları
Eğitici: Dilek Bayramgürler
Mukozal Hastalıklar
Eğitici: Ayşe Kavak
11:45 - 11:55 Tartışma
11:55 - 14:00    Öğle Yemeği
14:00 - 15:00 Melanom Dışı Deri Kanserleri
Eğitici: Gonca Elçin
Pediatrik Dermatoloji
Eğitici: Asena Çiğdem Doğramacı
Vaskülitli Hastaya Yaklaşım
Eğitici: Müge Güler Özden
15:00 - 15:10 Tartışma
15:10 - 15:25    Çay ve Kahve Arası
15:25 - 16:05 Dermatolojik Cerrahide Destrüktif Yöntemler ve Püf Noktaları
Eğitici: Tuğrul Dereli
Büllöz Hastalıklar
Eğitici: Soner Uzun
Akne-Rozase-Demodisidosis
Eğitici: Aslı Aksu Çerman
16:05 - 16:15 Tartışma
16:15 - 16:30    Çay ve Kahve Arası
16:30 - 17:10 Yara Bakımı
Eğitici: Ercan Çalışkan
CYBH ve Korunma
Eğitici: Emine Tamer
Dermatolojik Aciller
Eğitici: Seray Külcü Çakmak
17:10 - 17:20 Tartışma
17:20 - 17:35    Çay ve Kahve Arası
17:35 - 18:15 Ekzemaya yaklaşım
Eğitici: Esen Özkaya
Hidradenitis süpürativa ve piyoderma gangrenozum
Eğitici: Melih Akyol
Kutanöz layşmanyazis ve Tüberkülozis
Eğitici: Mehmet Harman
18:15 - 18:25 Tartışma
18:25 - 19:05 Son Test
19:05 - 20:05 Kapanış - Sertifika Töreni